Facebook Autista Gyermekekkel Élni https://www.facebook.com/autizmussal.blog.hu

Facebook Autista Gyermekekkel Élni 

Autista gyermekekkel élni

Ezt a blogot azért hoztam létre, mivel két kisgyermekem van. Egy 8 éves és egy lassan 3 éves kislányom. Mindkét gyermekemnél autizmust diagnosztizáltak. Emelet van egy 9 éves öcsém szintén autzmiussal diagnosztizálva. Ez a blog esetleg segíthet másoknak s.

Friss topikok

Autizmusban Csilla fejlesztése 3. és 4. óra

2014.01.20. 09:46 Tóth Anett Gy.

Csilla nagyon szereti a fejlesztéseket. Mindig mikor  kérdezem tőle, hogy megyünk-e a nénivel játszani, akkor gyorsan kéri a ruháit, és látszik rajta az izgatottság.
3. órai fejlesztéskor, persze elő került néhány már ismert feladat is. Ilyen például a pöttyi, de ez nem sok időre köti le. Aztán a tölcsér, amiből egy-két dalocska után kiugrik. De a fa puzzle a kedvence, ebből több fajta is van, de ezeket nagyon szereti. Ezen van egy fa kis játék is ami úgy néz ki, hogy egymás alatt vannak döntött fa utak és arra kell feltenni a kocsit ami lemegy egészen az aljára, ez a játékot is szereti, mert nagyon örül neki mikor sikerül végig gurítania. Persze van az elmaradhatatlan buborék is.
A fejlesztések végére pedig bevezették a gyertyafújást. Ő is énekli az ég a gyertya ég című dalocskát, persze a maga kis módján. De nagyon aranyos és együtt működő.
Csilla a 4. órai fejlesztésekor, már kissé átrendezték a játékokat, hogy ne ő vegye le hanem kérje el, a játékot, és azért hogy kevésbé csapongjon a játékok között. Mert bár eltette a játékokat a helyére, de sokszor feladat közben meglátott valamit és gyorsan szétszedte azt amit épp csinált, akár a feladat közbe és a helyére vitte a játékot. Azt amit kinézett azt pedig levette a polcról.
Azért csak az lett elszámolva, hogy Csilla talál olyan lehetőséget, hogy levegyen játékot. Például elkezdett felmászni a polcra, aztán többszöri rászólásnál meg átment másik szekrényhez.
Mikor sikerült megbeszélni vele, hogy kérje el, akkor a fejlesztés leglényegesebb pontjához értünk. Ahhoz, hogy elkezdtük bevezetni a pecs kártyákat. Ehhez először csak ismerkedett vele az órán Csilla, aztán majd itthon is megjelenik és ezután jöhet a napirend.
A pecs kártyával való ismerkedés úgy zajlott, hogy a fejlesztője próbálkozott olyan játékokkal ami felkelthette az érdeklődését. Ilyen volt például a búgócsiga, meg a buborék utána egy világítós labdával próbálkozott, de végső soron vissza tértünk a buborékhoz. Mindegyikhez volt egy-egy pecs kártya, de a buborék kellett neki.
Miután sikerült Csillának döntenie, akkor úgy zajlott, hogy Csilla a buborékot szerette volna, a fejlesztő meg letette elé a pecs kártyát amin a buborék volt. Ezután a fejlesztő kinyújtotta a tenyerét feléje, és Csillának bele kellett tennie a pecs kártyát a kezébe, erre magától kellett rá jönnie ( kisebb segítséget azért kapott az elején). Mikor beletette a kezébe akkor lett buborék fújva. Majd pár perc múlva, újra kérnie kellett a buborékot, és ez így ment eléggé hosszadalmasan.
Ezután előkerült egy új játék, mert mindig van egy-egy új játék amit a fejlesztő próbál megmutatni neki.
Ez a játék olyan hogy egy nagy fa táblán volt, körülbelül 4 forma és közötte út volt kivágva. Kissé olyan mint egy labirintus. A feladat lényege az volt, hogy a megfelelő formákat a megfelelő helyre tolja, mert csak ott tudja kivenni. Eleinte bosszantotta, hogy nem tudja akár hova tolni, de gyorsan rájött és ügyesen megcsinálta a feladatott.
Aztán volt olyan feladat is hogy egy táblán 4 különböző forma kiemelkedett és erre szivacsokat kellett tenni a megfelelő kiemelkedésre a megfelelő lyukú szivacsot.Például a háromszög alakú kiemelkedésre, azt a szivacsot kellett tenni, aminek a közepén egy háromszög alakú lyuk volt kivágva. Ezzel a játékkal csak az volt a baja, hogy több színű szivacs volt, és ő nem formák, hanem színek szerint akarta szétválogatni.
Aztán volt még fa puzzle, mert nagyon szerette volna Csilla.
A fejlesztés végekor pedig megbeszéltük a bizottság által történt dolgokat.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://autizmussal.blog.hu/api/trackback/id/tr425771503

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása